Tehetséggondozás a DE Óvodájában - Pályázat

kim_LogoNTP_logo

Nevelőtestületünk a Nemzeti Tehetségprogram által kiírt pályázaton Tehetséggondozás a DE Óvodájában címmel 3,5 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert.

A program célja, hogy óvodánkban még nagyobb pedagógiai tudatossággal végezzük a tehetségígéretes gyermekek kiválasztását, tehetségük gondozását, élményt jelentő komplex tevékenységek keretében biztosítsuk fejlődésüket.

A pályázati program tehetség területei: logikai – matematikai, természeti, testi-kinesztetikus, térbeli-vizuális, zenei, interperszonális.

A gyermekek fejlesztése, szociális kompetenciájuk erősítése, képességeinek kiteljesítése a dúsítás, gazdagítás módszerével, a játékosság biztosításával, valamint élmények nyújtásával történik.

A pályázat lehetőséget biztosít a pedagógusok ismereteinek gazdagítására, valamint a mindennapokban használható, a gyermekek számára mindig elérhető tárgyi eszközök bővítésére is.

Nagy Angéla
Igazgató