Óvodakép

Az óvoda légköre barátságos, bensőséges, szeretetteljes, nyitott, családias jellegű. Az óvoda dolgozói a gyermekek érdekében együttműködő közösséget alkotnak. A szokásalakítás érdekében a rendszerességet, a következetességet és a mintaadást hangsúlyozzuk.

A nevelőtestület esélyegyenlőséget biztosító, hátrányt csökkentő pedagógiai attitűddel rendelkezik.

Intézményünkben kiemelt szerepet kap a gyermeket megillető jog, az egyenlő hozzáférés biztosításának alapelve.

A beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő, illetve multikulturális gyermekek nevelése inkluzív és integrált módon valósul meg. Az alapprogram biztosítja az óvodapedagógusok pedagógiai nézeteinek, értékrendjének és módszertani szabadságának érvényesülését, megkötéseket csak a gyermek érdekének védelmében tartalmaz.

A családokkal az együttnevelés, a nevelő hatások erősítése, illetve kompenzálása érdekében közvetlen, partneri kapcsolat kialakítására törekszünk.

Figyelembe vesszük a családok sajátosságait, szokásait, az együttműködés során érvényesítjük a segítségnyújtás családhoz illesztett megoldásait. Különböző programokon, ünnepeken, nyílt napokon, szakmai fórumokon, kirándulások alkalmával, sportrendezvényeken és a mindennapokban biztosítjuk a szülők számára a betekintést, az aktív együttműködést.