28 júl
Egy rendkívüli tanév eredményei
Kiváló eredménnyel zárta a tanévet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolája, amely a rendhagyó időszakban is megőrizte pozícióit az oktatási intézmények országos rangsorában. Idén is jelentős volt a túljelentkezés az egyetem gimnáziumában és általános iskoláiban.
02 júl
Nyári tábor a jövő kutatóinak
Augusztusban tartja tudományos táborát a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A középiskolások egy hét alatt megismerhetik a kar hat intézetének képzési és kutatási kínálatát, illetve betekintést nyerhetnek a kutatók mindennapi munkájába.
Pedagógusaink elismerése
Pedagógusnap alkalmából elismeréseket adott át a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja. A Főépület Aulájában június 8-án rendezett ünnepségen heten vehettek át kitüntetést példamutató tevékenységükért, kimagasló eredményeikért.
A zenéről rajzoltak a gyerekek
Különleges virtuális tárlatot lehet végigjárni a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának honlapján. A Hang-Játék-Zene Ifjúsági élménykoncertekhez kapcsolódó rajzpályázatra érkezett alkotásokon a gyerekek azt mutatják meg, milyen élményekkel gazdagodtak egy klasszikus zenei koncerten.
Megújuló köznevelési intézmények
Javában zajlanak a felújítási és korszerűsítési munkák a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeiben. A járványhelyzet miatt kiürült iskolákban és óvodákban hamarabb kezdődött meg a felkészülés a következő tanévre.
Megkezdődtek az érettségik
Rendkívüli egészségügyi intézkedések mellett rendben elindultak az idei érettségi vizsgák a Debreceni Egyetem közintézményeiben. Maszkot és – igény szerint – kesztyűt kaptak a diákok és a pedagógusok. A járványhelyzet miatt, a kormány döntése alapján idén csak írásban vizsgáznak a tanulók.
Virtuális ballagás, rendhagyó érettségi
A járványügyi veszélyhelyzet miatt a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeiben is elmaradnak a hagyományos ballagások, a diáktársak virtuálisan búcsúztatják el a végzősöket. Az idei rendkívüli érettségin azonban már személyesen is ott lesznek a diákok.
A következő tanévre készülnek
Új oktatási szemléltető eszközökkel és 500 tölgy facsemetével gazdagodott a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma. A taneszközök a mezőgazdasági géptan megértésében segítik majd a diákokat. Az intézmény a következő tanévben bővíti oktatási kínálatát is.
31 már
Bázis az oktatásban
A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája két feladatellátási helye is az Oktatási Hivatal Bázisintézménye lett. Ezzel a gimnázium már második ciklusban, a Kossuth utcai feladatellátási hely pedig először pedagógiai, módszertani újdonságok meghonosítását segítheti.
15 már
Tájékoztatás a rendkívüli szünetről
Debrecen város Polgármestere fenntartóra tekintet nélkül valamennyi óvodai és bölcsődei ellátást végző intézmény esetében rendkívüli szünetet rendelt